Športovo edukačný tábor v prírode

Po stopách života za hranice svojich vedomostí

Tábor v prírode 2019

Kontaktujte nás
Infolinka táborov n.o. Michala Strenka
Vybavuje Peter Štefančik 0948 377 526
Prihláška do tábora 196 EUR na 6 nocí a 7 dní Poistenie 6,60 EUR
Zoznam Turnusov
Pripravili sme si pre vás 2 edukačné tábory v prírode. Tábor je vhodný pre deti a mládež od 10 do 18 rokov. Družiny sú rozdeľované tak aby boli deti so svojimi rovesníkmi. Tabor je rozdelený na dva oddiely, oddiel detí 9 až 14 rokov a oddiel mladistvých 14 až 18 rokov

 • 1. turnus 14.7. -  20.7.2019  od 10 do 18 rokov : Registrácia uzavretá !
  ____________________________________________________________________________________________________________________________
 • 2. turnus 28.7. - 3.8.2019    od 10 do 18 rokov: Registrácia uzavretá !
  _________________________________________________________
Tábory sú postavené na princípe skautského vedenia oddielu. Naši inštruktori vytvorili program, v ktorom je našim cieľom poskytnúť účastníkom tábora čo najväčšiu možnú mieru zábavy, oddychu a zážitkového vzdelávania, ktoré veľmi pozitívne vplývajú na chápanie života a jeho správnych hodnôt.
Aktivity v tábore sú rozdelené do 3 základných pilierov. Každý z pilierov prináša dieťaťu inú sféru zábavy, sebapoznávania a zážitkového učenia. Aktivity v tábore sú celotáborové a družinové. V rámci táborového dňa sú zahrnuté ranné športové rozcvičky, hry, popoludňajšie edukačné programy a rôzne celotáborové aj družinové aktivity.3 piliere nášho tábora

Čo ťa čaká v našom tábore ?
Zábava hry a šport

Základom každého úspešného dňa v našom tábore je ranná rozcvička a výdatné raňajky, ktoré naštartujú tvoj deň na maximum. Rôzne športové a zábavné aktivity sú pripravené pre tú správnu zábavu a zážitok. A aké aktivity ťa u nás čakajú?

 • Rafting v Pieninách na rieke Dunajec
 • Športová lukostreľba so stredovekými disciplínami
 • Airsoftové športové hry
 • Pokladová hra v krásnych lesoch v okolí ľubovnianskeho hradu
 • Turistické výlety spojené s orientačným behom
 • Prekážkové dráhy a ISCP airsoftové športové disciplíny

Edukatívne a kultúrne programy

Prioritou a heslom edukatívnych programu je "zabaviť sa a naučiť sa niečo nové". Práve kvôli zábave a poznatkom sme vytvorili tento program, v ktorom zažiješ, aký bol život od stredoveku až po dnešnú dobu a všetko si to môžeš vyskúšať na vlastnej koži. Každý deň ťa čakajú nové poznatky a zážitky.


 • Začíname stredovekým vojenským táborom, v ktorom sa dozvieš ako žili ľudia v stredoveku. Vyskúšaš si jazdu na koni a zistíš, aké to je byť rytierom. Taktiež ťa čaká stromová lanová dráha, na ktorej sa spoločne zabavíme.
 • Ďalší deň pokračuje v skanzene pod ľubovnianskym hradom, v ktorom uvidíše, ako žili naši predkovia a otestuješ si rôzne remeslá a výrobu ľudových produktov. V skanzene taktiež začína celotáborová súťaž, pri ktorej budeme hľadať indície popri každodennej výprave.
 • Zo stredoveku sa presunieme do obdobia hradných pánov, kráľov a princezien. Ďalšia návšteva bude smerovať priamo na hrad Stará Ľubovňa, kde objavíme tajomstvá života na hrade. S každou indíciou, aj s tými, ktoré sú ukryté na hrade Stará Ľubovňa, sa dostaneš bližšie k cieľu ktorý hľadáš.
 • Vojenská expozícia Michala Strenka nám ukáže život z obdobia druhej svetovej vojny. Uvidíš rôzne exponáty a skúsiš si aké to bolo za druhej svetovej vojny. Rôzne repliky, súťaže a ukážky ťa čakajú aj v našej expozícií. V expozícií spolu nájdeme posledné kúsky indícií ktoré nám ukážu tú správnu cestu k celotáborovému pokladu.
Outdoor aktivity pre rozvoj osobnosti

Outdoor tréning je jednou z najviac intelektuálnych aktivít v našom tábore. Outdoorový tréning je súhrn viacerých športových podujatí a úloh ktoré jednotlive družiny riešia spoločne. Outdoorové aktivity prebiehajú počas celého pobytu v tábore. Každý deň dostaneš so svojou družinou celodennú alebo viacdňovú úlohu. Jej úspech záleží len na vašej spolupráci a na intelekte každej osoby v tvojej družine.

 • Orientácia v prírode, práca s mapou a kompasom turistické výlety.
 • Orientačné presuny v lesoch okolo Ľubovnianskeho Hradu
 • Hľadanie a lúštenie rôznych indícií podľa GPS GMRS súradníc.
 • Rôzne úlohy ktoré kladú dôraz na spoluprácu v tíme.
 • Pátranie po celotáborovom poklade.
 • Družinové súťaže podporujúce sebavedomie a cieľavedomosť detí.
Dôležité dokumenty
Čo si zobrať do tábora ?
Všeobecné podmienky
Garancia vrátenia peňazí
Facebook stránka našej organizácie
Často kladené otázky
Kde sa tábor koná?
Tábor sa koná priamo v expozícií Michala Strenka a jej okolí. Lesopark nad ľubovnianskym hradom poskytuje široké možnosti pre airsoft a tábory v prírode. Prostredie si môžete obzrieť cez google mapu.
Ako je zaistená bezpečnosť tábora?
Bezpečnosť je v našom tábore na prvom mieste! Všetky aktivity a práca s deťmi podliehajú prísnym pracovným postupom. V našich táboroch používame systém hierarchického velenia inštruktorov. Kontroly bezpečnosti sú vykonávané vždy pred a aj počas všetkých aktivít.
Kto je organizátorom tábora
Organizátorom tábora je Nezisková organizácia Michala Strenka, ktorá má tím skúsených a zodpovedných vedúcich inštruktorov. Títo boli vyškolený v:
hlavný vedúci, zástupca hlavného vedúceho, oddielový vedúci a inštruktor oddielového vedúceho pre zotavovacie akcie ako aj pre všetky akcie, ktoré sú organizované v zmysle Zákona 281/2001 Z.z., s dôrazom na povinnosti usporiadateľa, jeho táborových pracovníkov a všetko čo s tým súvisí.
V tábore je zabezpečený zdravotnícky personál, ktorý je vždy pripravený pre účastníkov tábora.
Čo všetko je v cene?
V cene tábora je všetko čo účastník bude potrebovať - strava 5x denne , vstupenky na kultúrne podujatia, platené programy, pitný režim. O dopravu účastníka na tábor a z neho sa rodič stará sám. Odporúčame pribaliť aj vreckové v o výške 15 EUR, ktoré deťom stačí na nákup maličkostí. Rodičom odporúčame poistiť deti cestovným poistením (6,60 EUR na celé obdobie tábora).
Ako objednať tábor?
Tábor si môžete jednoducho objednať vyplnením tejto internetovej prihlášky. Za záväzné prijatú sa prihláška považuje až po zaplatení celej ceny tábora. Po vyplnení prihlášky a jej následnej úhrade vám zašleme potvrdzovací e-mail, v ktorom vás budeme informovať o jej prijatí a zaplatení tábora.
Pripoistenie do tábora
Aj keď je bezpečnosť účastníkov na prvom mieste, odporúčame vám pripoistiť svoje deti počas tábora. Cestovné poistenie od Európskej cestovnej poisťovne, ktorá je aktuálnym lídrom na trhu s cestovnými poisteniami, vám zabezpečí tieto benefity. Cena poistenia je 6,60 EUR na celú dobu tábora. Ak sa rozhodnete pripoistiť svoje dieťa, zaškrtnite v prihláške kolónku "chcem poistiť svoje dieťa".
Ako je to so stravovaním
Stravovanie v našom tábore prebieha v Reštaurácií u grófky Izabely. Zabezpečené sú raňajky, desiata, obed, olovrant a večera. Rodičov žiadame, aby deťom do tábora nebalili žiadne dodatočné potraviny alebo sladkosti. Jedálniček je nutrične vyvážený a zodpovedá potrebám detí od 10 do 18 rokov. Ak má vaše dieťa špeciálne stravovanie, alebo drží nejakú diétu, žiadame vás, aby ste nás na to upozornili v prihláške (kolónka "Vaše otázky a pripomienky") a taktiež nás na to upozornili pri nástupe do tábora.
Je tábor vhodný pre moje dieťa?
Harmonogram a program tábora je prispôsobený tak, aby ho zvládal každý účastník vo veku od 10 do 18 rokov. Tábor je vhodný pre každé dieťa a program je nastavovaný individuálne. Individuálny program zabezpečuje rovnomerne rozloženie náročnosti a zaťaženia pre každú skupinu/ jednotlivca. Výnimky môžu nastať iba vtedy, ak má vaše dieťa problém s fyzickou námahou alebo iný osobný problém, o ktorom viete, že ho môže obmedzovať pri pohybových aktivitách - choroby, pooperačné následky, iné zdravotné ťažkosti. Žiadame vás, aby ste nás na to upozornili v prihláške (kolónka "Vaše otázky a pripomienky") a taktiež nás na to upozornili pri nástupe do tábora.
Pravidlá tabora
Samotné vedenie tábora a všetci inštruktori podliehajú hierarchickému veleniu, ktoré je založené na jasných pravidlách. Tieto pravidlá platia aj pre účastníkov tábora. Každý inštruktor dohliada na dodržiavanie pravidiel etiky, morálky, bezpečnosti a slušného správania. Ak účastník poruší pravidlá, je napomenutý svojím družinovým inštruktorom. Ak sa porušenie opakuje, je účastník napomenutý hlavným vedúcim tábora. Ak sa porušenie opäť opakuje, je účastník napomenutý na rannom nástupe pred všetkými účastníkmi tábora. V prípade opakovaného porušenia je účastník vylúčený z tábora. V takomto prípade nemá účastník právo žiadať o vrátenie peňazí za tábor.
Je tábor akreditovaný?
Naše tábory sú akreditované a spĺňajú všetky hygienické normy. Tábor sa koná priamo v expozícii Michala Strenka so zemľankovým ubytovaním (príbytok zapustený do zeme) a vojenskými stanmi. Kapacita lôžok v zemliankovom ubytovaní je 36 osôb. Kapacita lôžok vo vojenských stanoch je 30 osôb. Stany a zemlianky sú vykurované vlastným centrálnym kúrením. Každý účastník tábora má svoju posteľ a úložný priestor slúžiaci na odkladanie osobných vecí a vybavenia. Objekt je vybavený vlastným hygienickým a sociálnym zariadením rozdeleným osobitne pre ženy a mužov.